mc laughin optiMcLaughlin je jedan od vodećih i najpoznatijih proizvođača jedrilica klase optimist u svijetu. Američki je proizvođač koji ima preko dvadeset godina iskustva u proizvodnji jedrilica optimist. Većina mladih jedriličara jedri u klasi Optimist u prosjeku oko 4 godine. Gledajući dugoročno, ulaganje u dobar trup je od iznimne važnosti i na kraju Vam može uštedjeti dosta novaca. McLaughlin trup poznat je širom svijeta po                                                               svojoj kvaliteti izrade, čvrstoći, trajanju i brzini.

mclaughlin logo small
McLaughlin red1

McLaughlin blueMcLaughlin orange

Rezultati:
Naš najbolji hrvatski jedriličar u klasi optimist Tin Gmitrović (J.K. Clivo) osvojio je zadnja dva državna prvenstva (2012. i 2013.) te ostvario najbolji plasman od hrvatskih predstavnika na ovogodišnjem svjetskom prvenstvu održanom na jezeru Garda, zauzevši 11.mjesto u konkurenciji od 260 natjecatelja. Naša najbolja kormilarka Karmen Perković (J.K.Labud) pobijedila je državno prvenstvo u konkurenciji djevojaka i zauzela 3.mjesto ukupno. Čestitamo Tinu i Karmen!